تبلیغات
کلاس هنر - مدرسه هوشمند

اسلایدشو

تاریخ : جمعه 20 آبان 1390 | 01:32 ب.ظ | نویسنده : مجید حسینی andishsharif@

مدرسه راهنمایی غیر دولتی دین و دانش اکباتان اولین مدرسه پایه

هوشمنددر بین مدارس غیر دولتی شهر تهران

روز پنجشنبه19/8/90 تمامی کلاسهای مدرسه به تخته هوشمند

مجهز شد وبرای همیشه  تخته سبز وگچ از شیوه آموزش خارج گردید

smart board

 

  آیا از  صدای  گچ روی تخته سیاه و گردی که روی لباس شما می نشیند خسته شده اید؟این مسئله و نظایر آن به طور سنتی از گذشته در کلاس های درسی وجود داشته اند .اما تکنولوژی جدید بهترین راه حل برای رفع این مسائل ارائه می دهد.

      امروزه، تکنولوژی نوین آموزشی به جای تخته سیاه ،smart board  (تخته هوشمند) را عرضه نموده است .این تخته جدید در قطع و اندازه  تخته های گچی است و شبیه به یک صفحه پهن تلویزیونی است که همچون یک صفحه قابل لمس مانیتور کامپیوتر عمل می کند . این تخته به یک کامپیوتر lap top یا desk top متصل است و با کمک یک پروژکتور صفحه کامپیوتری را در برابر کلاس قرار می دهد . پیش از 100000  کلاس درس در 65 کشور دنیا از این تکنولوژی بهره می برند.

     در این نوع تخته از یک قلم نوری و یا حتی انگشت دست برای نوشتن روی تخته استفاده می شود. تصاویر روی صفحه دستکاری می شوند ، فایل ها و برنامه های جدیدی باز می شوند و می توانند برای ارائه مطالب از طریق  power point مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین قابلیت ورود به اینترنت و نمایش فیلم های کوتاه را داراست و مجموعه اطلاعات و سخنرانی ها را ضبط  کرده و با یک تماس کوچک معلم اطلاعات ذخیره شده آشکار می شوند. چنین ابزاری یک پدیده جذاب شگفت انگیز در تکنولوژی آموزشی محسوب می شود . و می توان گفت  که به کمک این ابزار می توانیم آن کاری را انجام دهیم که در گذشته میسر نبوده است.

      این پدیده جدید، نرم افزار هایی را نیز به همراه دارد که از جمله آنها: نقشه ها، نمودار ها، کلیپ های هنری ، نقاله ها و ترازها ، ماشین حساب و کی بورد قابل ذکرند. معلمین می توانند تصاویر مورد نظر خود، تصاویر ویدیوئی و صدا ها را وارد سیستم کنند و به تناسب درس ها آنها را به دانش آموزان ارائه کنند . معلمانی که از این ابزار بهره می گیرند عقیده دارند که این سیستم ، تدریس را در وضعیت بهتری قرار داده است.


متاسفانه این مدرسه با تمام خاطرات بیاد ماندنی توسط دانشگاه شهید بهشتی خریداری شد .  یاد و آثار

همکاران توانمند و دانش آموزان فهیمش همواره باقیست .

 


طبقه بندی: مدرسه هوشمند، خاطرات اول دبستان، کلاس هنر،

  • تی وی بانک
  • شهید
  • مهم نیوز
  • جاده ماز